Projekty

Gymnázium dr. A. Hrdličky v Humpolci pořádá
ve dnech 31. 5. – 3. 6. 2018
ve spolupráci se vzdělávacím centrem TEREZA

21. GLOBE Games 2018 s mezinárodní účastí

GLOBE (Global Learning and Observation to Benefit the Environment) je mezinárodní vzdělávací program, ve kterém žáci zkoumají přírodu a aktivně zlepšují životní prostředí v okolí své školy. Své výstupy sdílejí v mezinárodní databázi na www.globe.gov, kde jsou k dispozici všem. Program GLOBE v České republice koordinuje TEREZA, která se věnuje vzdělávání přes 20 let. V jejích vzdělávacích programech pracuje přes 750 škol a 94 000 žáků.

Gymnázium dr. A. Hrdličky vstoupilo do programu v roce 1996. Kromě průběžné badatelské činnosti a každodenního měření klimatologických dat se naši studenti se zúčastnili v rámci programu GLOBE přírodovědných expedicí za polární kruh, na jižní pobřeží Norska, do Finska, Litvy, Maďarska, Ukrajiny, přírodovědeckého průzkumu pobřeží Jaderského moře, ekologických konferencí v Chorvatsku, Velké Británii a JAR a také mezinárodních GLOBE Games v Indii.

SRDEČNĚ ZVEME ÚČASTNÍKY HER DO HUMPOLCE A DO NAŠÍ ŠKOLY!
WELCOME TO HUMPOLEC!

 

Gymnázium dr. A. Hrdličky uspělo s podáním žádosti o dotaci projektu „Šablony Gymnázium dr. A. Hrdličky Humpolec“ realizovaného v rámci operačního programu Výzkum, vývoj a vzdělávání. Předpokládaná výše nákladů činí 849 460,- Kč.

Projekt je zaměřen na profesní a odborný rozvoj pedagogů, prohloubení spolupráce pedagogických pracovníků, společné vzdělávání žáků a studentů a zvýšení jejich seberealizace a aktivity rozvíjející ICT. Projekt byl zahájen 1. 8. 2017 a bude realizován do 31. 7. 2019.

Název projektu: Spoluprací k profesionalitě
Registrační číslo projektu:  CZ.02.3.68/0.0/0.0/16_010/0000516
Žadatel projektu: Společnost pro kvalitu školy, z. s.
Partneři projektu: Vysočina Education, p. o.
  Krajské centrum dalšího profesního vzdělávání a Centrum uznávání a celoživotního učení Zlínského kraje, o.p.s.
Datum zahájení projektu:  1. 10. 2016

Datum ukončení projektu: 
30. 9. 2020
www stránky projektu: http://www.kvalitaskoly.cz/?q=node/405

Další informace o projektu: viz přiložený soubor PDF

V rámci Operačního programu Vzdělávání pro konkurenceschopnost, akce "EU peníze středním školám", proběhl na naší škole projekt Využití ICT pro zkvalitnění výuky. Pedagogové vytvořili řadu zajímavých výukových materiálů z různých předmětů, viz seznam.

Zájemci o nekomerční využití si mohou uvedené materiály zdarma vyžádat na e-mailové adrese Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Slodic QRcodeV roce 2013 se naše škola zapojila do nového projektu zvaného SLODIC - School Libraries: Open Doors to Intercultural Competences (Comenius School Partnership). Jedná se o tříletý projekt, kterého se účastní další partnerské země – Dánsko, Portugalsko a Island. Cílem naší práce je naučit studenty vytvářet a využívat QR kódy, natočit krátký film a prezentovat naši školu a město v zahraničí. Z toho vyplývá, že se vše bude „odehrávat“ v angličtině. Vybraní studenti budou mít možnost navštívit Island a Dánsko a v záři 2014 studenti partnerských škol navštíví naši školu.

Věříme, že projekt bude skvělou příležitostí poznat život v zahraničí, vyměnit si názory s kamarády a kolegy, zdokonalit se nejenom v jazyce, ale i IT dovednostech.

Odkazy: 
Oficiální stránky projektu
Fotogalerie projektu

Co si představit pod tímto názvem? Je to (nejen) zeměpisná soutěž, kterou každoročně vyhlašuje společnost Terra-Klub ve spolupráci s Českou spořitelnou a dalšími partnery. Do soutěže se mohou zapojit žáci základních škol a studenti škol středních. Soutěží se jak v kolektivech (třídy a školy), tak i v jednotlivcích - každý sám za sebe. Soutěž má tři kategorie - rozdělení podle věku soutěžících.

Chcete-li si procvičit angličtinu, důvtip, dozvědět se něco nového, pak vyzkoušejte Landmark game.

Global Learning and Observation to Benefit the Environment je dlouhodobý přírodovědný mezinárodní program pro žáky a studenty ve věku 12 až 18 let. GLOBE měření nabízí možnost, jak zajímavě poznat přírodní a životní prostředí v místě školy.

Projekt Studánky je pokračováním projektu se stejným názvem z let 2002 – 2005. Jedná se o mapování vodních zdrojů v okolí Humpolce. Město Humpolec je napájeno pitnou vodou ze dvou zdrojů. Prvním je přehradní nádrž Želivka, druhým zdrojem je voda z pramenů v okolí města. Ukazuje se, že kvalita vody z některých místních zdrojů je vyšší než kupovaná voda.

«ZačátekPředchozí12NásledujícíKonec»
Strana 1 z 2