Šachisté z gymnázia nejlepší v kraji!

úterý, 24 únor 2015 | Napsal(a)  | Rubrika Šachy | Zobrazeno: 3692×

chessV loňském roce jsme se radovali po krajském kole přeboru škol, protože družstvo starších studentů postoupilo na divokou kartu do celostátního finále. Letos jsme měli v kraji rovněž svá želízka.

V kategorii středoškoláků nastoupili naši zástupci oslabeni o nemocného Davida Podařila a ve složení Aleš Krčil, David Pikal, Jiří Matějka a Pavel Duba obsadili 7. místo.

Následující den jsme se však dostavili takřka v nejsilnějším obsazení (chyběla nám Radka Kvášová) s družstvem mladších studentů a s odhodláním bojovat o stupně vítězů. Naše očekávání se nadmíru vyplnilo – po náročných bojích v devíti kolech jsme vybojovali první místo. Přestože věkový průměr našeho družstva byl velmi nízký (na 1 . – 3. šachovnici hráli sekundáni), skončilo za námi i družstvo favorizované ZŠ Hálkova. Skvělých výkonů jsme se dočkali od všech členů – s nejsilnějšími soupeři se utkal Jiří Klubal (6,5b. ), na druhé šachovnici hrál Vojta Zach (6b.), výborně si vedl Tomáš Škaryd (8b.) a na čtvrté šachovnici se vystřídali Jan Hajčiar (4b. ze 4) a Matěj Doležálek (4b. z 5), kteří také připsali velmi důležité body.

Družstvo gymnázia postupuje na republikový přebor zaslouženě z prvního místa v kraji. Humpolec bude mít v republikovém kole dvojnásobné zastoupení.

A co k tomu krásnému úspěchu dodat? Nejlepší šachisty Vysočiny hledejte v Humpolci!

S chutí zapsala: RNDr. Zita Vodová