Sicilská, italská, španělská?

pátek, 11 březen 2016 | Napsal(a)  | Rubrika Šachy | Zobrazeno: 3120×

2016 krajsky prebor sachy

Na cestu se sice chystáme, ale článek o cestování to zatím nebude. Jen jsem použila 3 varianty z mnoha možných zahájení, které na krajském přeboru v šachu škol byly k vidění. A protože naše družstvo ve složení Jirka Klubal, Vojta Zach, Tomáš Škaryd, Honza Hajčiar a Terezka Zachová potvrdilo papírové předpoklady a ze Světlé nad Sázavou si na konci února odvezlo zlato, cestovat se bude. V červnu se ve Zlíně koná přebor republiky a naši studenti se na něj už těší. Kromě celkového vítězství týmu získal ještě Jirka Klubal zlato za nejlepšího hráče na první šachovnici.

O den později - 25. února - se konalo také krajské kolo přeboru středních škol, z něhož si naši kluci Aleš Krčil, David Pikal, David Podařil a Matěj Doležálek nakonec odvezli šesté místo. Rozhodlo až poslední kolo, v němž jsme hráli o 3. – 6. místo z 10 zúčastněných týmů. Silný soupeř a momentální forma nám neumožnili udržet nadějnou pozici, na níž jsme setrvávali po celou dobu turnaje. I tak však mnohé partie byly zajímavé a zejména Aleši Krčilovi je třeba blahopřát k pěkným výkonům. Všem soutěžícím děkuji za reprezentaci školy i za zajímavé zážitky, které nám divákům připravili.