Mgr. Jaromíra Příhodová

Mgr. Jaromíra Příhodová

čtvrtek, 27 únor 2020 09:08

Mezinárodní den na našem gymnáziu

Ve čtvrtek 20. 2. 2020 jsme se zapojili do projektu Hrdá škola, který iniciuje společnost Schools United. Sami o sobě píší: „Jsme parta mladých lidí, kteří si dali za cíl pomoci českým školám posilovat vztah svých studentů ke své škole. Inspirovali jsme se v  USA, kde školy intenzivně pracují na tom, aby se jejich studenti cítili ve škole dobře a byli na svoji školu patřičně hrdí. (https://schoolsunited.cz/)

Mezinárodní den byl první akcí tohoto projektu, kterou jsme na naší škole zorganizovali. Příprav se ujal náš školní parlament v čele se studentkou Klárou Jenčovou.

Každá třída si vybrala jednu zemi, kterou chce reprezentovat. Díky tomu jsme měli možnost poznat kulturu, jazyk, vlajku a pokrmy z deseti zemí z různých koutů naší planety. Prezentace proběhla ve velké tělocvičně, za zvuků typické hudby dané země se uskutečnila promenáda „domorodců“, poté následoval krátký proslov zástupce z každého státu a ukázka zvyků a pokrmů. Mohli jsme vidět zástupce z Alabamy, Brazílie, Číny, Finska, Francie, Itálie, Izraele, Jamajky, Mexika a Ruska.

Některé třídy byly podpořeny i třídními učiteli a nakonec zbyl čas i na ochutnávku připravených typických pokrmů jednotlivých národů. Akce se setkala s příznivými ohlasy a zároveň se stala inspirací pro další projekty.

Všem zúčastněným moc děkujeme.

Fotogalerie

pondělí, 26 listopad 2018 10:42

Halloween

Ve středu 31. října 2018 jsme vyrazili do školy v maskách, abychom si užili Halloween. 
Chodby našeho gymnázia se proměnily na strašidelné koridory plné podivných a děsivých stvoření. Nejen žáci, ale i někteří učitelé přišli oblečení v kostýmech. Fantazii se meze nekladly, a tak jsme mohli vidět nespočet různých masek - od vražedných doktorů přes čaroděje až k Otíkovi z filmu Vesničko má středisková. Během druhé hodiny se všichni sešli v tělocvičně, za zvuku hudby proběhla slavnostní promenáda a na závěr zvolila pětičlenná porota nejzajímavější masky a ocenila třídy, které se akce zúčastnily v nejvyšším počtu. 

Fotogalerie

Žáci sekundy a tercie vyměnili 5. září středeční vyučování v lavicích za interaktivní zážitkový program VyšeHrátky na pražském Vyšehradě. Organizátory akce bylo zvoleno aktuální téma, kterým žije celé Česko, sté výročí založení Československé republiky.

Za slunného počasí jsme plnili řadu úkolů, v nichž se ukázaly nejenom naše znalosti z historie první republiky, ale i naše obratnost, schopnost spolupráce a také naše paměť. Po zajímavém programu, který trval téměř dvě hodiny, jsme si ještě prohlédli okolí Starého purkrabství a hřbitov Slavín, kde odpočívají některé slavné české osobnosti, a vydali jsme se na cestu domů.

VyšeHrátky jsme letos s mladšími ročníky našeho gymnázia navštívili již popáté a ani tentokrát jsme se nezklamali. Těšíme se, co nám přinese příští rok!

 

Fotogalerie

středa, 01 únor 2017 16:27

Divadelní představení pro seniory

V pátek 20. ledna 2017 se část třídy kvarta vydala do Domova pro seniory v Humpolci, aby předvedla nově nacvičené divadelní představení Mrazík. Diváci ocenili nadšení mladých „herců“ i netradiční pojetí hry a kromě potlesku odměnili účinkující rovněž připravenými sladkostmi. Společně strávený čas hodnotili kladně i studenti naší školy. Už nyní se těšíme na další návštěvu.

úterý, 28 červen 2016 14:52

Divadelní představení kvartánů

DIVADELNÍ PŘEDSTAVENÍ KVARTÁNŮ se stalo 27. června příjemným zpestřením závěru školního roku. Vtipné scénky napodobující některé známé televizní pořady se líbily jak studentům, tak učitelům. Práce na scénáři, příprava rekvizit i vlastní nacvičování programu byly sice náročné, ale výsledek stál zato. Někteří účastníci akce Věda nejen pro Alfréda měli možnost zhlédnout vybrané části divadelního představení ještě v úterý 28. června.

Poděkování patří všem šestnácti divadelníkům, ale také panu profesoru Jiřímu Dalíkovi, který nám pomohl při vlastním vystoupení, neboť se stal jedním z dvojice „táta – máma“ a spolu s paní učitelkou Dramatické výchovy doplnil televizní program o atmosféru domácí pohody.
Už se těšíme na příští ročník :-).

2016 06 divadlo kvarta

Facebookové fotoalbum | Fotogalerie

pátek, 13 květen 2016 14:33

Český den proti rakovině

den proti rakovineVe středu 11. 5. 2016 proběhl již 20. ročník Českého dne proti rakovině, který je tradičně pořádán organizací Liga proti rakovině. Naše škola se podílí na organizaci této akce již pátým rokem. Tentokrát se do ulic Humpolce vydalo 14 dobrovolníků z řad studentů kvarty, kvinty, 1.A a 2.A. Jejich úkolem bylo prodat 750 kytiček měsíčku lékařského a rozdat informační letáčky, které se v tomto roce týkaly prevence rakoviny prsu. Díky vstřícnosti oslovených občanů bylo vybráno celkem 16 552,- Kč.

Děkuji touto cestou jak občanům Humpolce, tak studentům, kteří se akce zúčastnili, a doufám, že příští rok na letošní úspěch navážeme.

pondělí, 26 říjen 2015 14:07

Den s němčinou s „Goethe-Zentrum Pardubice"

Středa 21. října se pro naše němčináře z tercie a kvarty (a pět sekundánů) stala příležitostí užít si výuku němčiny hravě a s radostí. Brzy ráno jsme vyrazili do Pardubic, kde se celý program Dne s němčinou díky místnímu Goethe Centru odehrával. Dopoledne nás čekala hra plná záludných úkolů, ve kterých si všichni mohli vyzkoušet své znalosti týkající se významných německých osobností, ale i výrobků a vynálezů pocházejících z této země. Rozhodující byla rovněž taktika, kterou účastníci při hře zvolili, neboť stanoviště pojmenovaná podle různých německých měst navštěvovali v takovém pořadí, aby mezi nimi „ujeli“ co největší vzdálenost. Soutěže se kromě našich želízek v ohni zúčastnilo asi 150 dalších žáků z různých škol.

Po krátké prohlídce historického centra Pardubic jsme se ještě zúčastnili koncertu Uweho Kinda, zpívajícího učitele žijícího v New Yorku, který se mnoho let věnuje propagaci výuky němčiny a jehož metoda spočívá především v tvorbě rytmických písní, které sám skládá a v nichž se nenásilnou formou můžeme naučit některé fráze a slovní zásobu němčiny. Zazpívali jsme si, zatančili a potom už byl čas nastoupit opět do autobusu a vydat se v dobré náladě na zpáteční cestu domů.

čtvrtek, 25 červen 2015 20:53

Úspěchy našeho školního parlamentu

ŠKOLNÍ PARLAMENT Gymnázia dr. A. Hrdličky v Humpolci

thumbs-up-left

Co se nám v letošním roce povedlo?

 • úspěšná obnova činnosti školního parlamentu
 • aktivní fungování po dobu 4 měsíců (březen až červen)
 • podniknuto 12 zasedání
 • vyřešení nedostatků na sociálních zařízeních
 • rozjetí rozhlasového projektu: „Vstávej, gymple, vstávej!“
 • uskutečnění dvou akcí:
  • Návrat do historie
  • Bleší trh
 • účast na setkání školních parlamentů v Jihlavě

Děkuji všem parlamenťákům, kteří přispěli k obnově parlamentu. Poděkování patří paní učitelce Příhodové, jež se nebála jít do toho s námi. Určitě budeme v „parlamenťáctví“ pokračovat i v dalším školním roce.

Přeji vám krásné a dlouhé prázdniny:)

Martina Veletová, 6.O

speech bubblesVe středu 25. března jsme měli možnost se přesvědčit, že recitace není pro současné žáky pouze mrtvou záležitostí. Po úspěšném postupu z oblastního kola, které se konalo v Humpolci 27. února, se náš mladý recitátor Adam Chvalkovský z 1.O (třída prima) s básní O mlsném ševci neztratil ani mezi mnoha zkušenými soutěžícími v kole okresním a ve své kategorii (žáci 6. a 7. tříd) předvedl nejlepší výkon. Postupuje do kola krajského, které se uskuteční 9. dubna v Třebíči, a my mu budeme držet palce, aby svým vystoupením zaujal porotu i tentokrát.

pondělí, 01 prosinec 2014 08:53

Škola pro každý věk

books2V úterý 25. 11. 2014 se na našem gymnáziu sešla skupina věrných studentů, kteří již osmým rokem navštěvují přednášky o historii české literatury. Tentokrát jsme vzpomínali na generaci meziválečných básníků, připomněli jsme si umělecké směry vitalismus, proletářské umění, poetismus a surrealismus.

Kdo by si nepamatoval alespoň některou z básní Jiřího Wolkera, Vítězslava Nezvala či Jaroslava Seiferta? K celkovému uměleckému dojmu přispělo i „dobrovolné“ vystoupení dvou studentů z řad návštěvníků přednášky, kteří se zhostili recitace ukázky z Nezvalovy Manon Lescaut na výbornou.

Děkuji všem, kteří přišli, za vytvoření příjemné atmosféry a těším se na příští setkání v novém roce.

Strana 1 z 2