CORNY atletika SŠ

pondělí, 03 říjen 2016 | Napsal(a)  | Rubrika Tělesná | Zobrazeno: 1899×

2016 09 Corny atletika 012016 09 Corny atletika 022016 09 Corny atletika 032016 09 Corny atletika 04

19. 9. 2016, Pelhřimov

Družstva chlapců a dívek z Gymnázia dr. A. Hrdličky se 19. 9. 2016 zúčastnila středoškolského atletického poháru družstev. V maximálním možném počtu 24 sportovců odcestovali do Pelhřimova, kde změřili svoji výkonnost s ostatními z okresu v bězích, vrzích, dálce, skoku vysokém a dalekém.

Kapitáni týmů, Šimáček Dominik a Kameníková Denisa, potvrdili pozici lídrů a svými výkony podrželi své mladší atlety. Denisa Kameníková získala zlatou medaili v běhu na 800 m (3 min), v této disciplíně se na druhém místě umístila i naše Andrea Boháčová z kvinty (3:03 min). Ve skoku do výšky se na 2. -3. místě umístily Kateřina Hertlová a Simona Bečvářová (132 cm). Štěpán Zástěra obdržel zlatou medaili za skok do dálky (523 cm) a zároveň se umístil na 2. místě v běhu na 1500 m (4:39,9 min). Ve vrhu koulí dosáhl Dominik Šimáček svým výkonem na druhé místo (10, 68 m).

Omlazená družstva tvořená převážně studenty z prvních ročníků jsou příslibem do budoucnosti. Svými výkony ve všech disciplínách získalo družstvo dívek 5212 bodů a soutěž ukončilo na krásném druhém místě. Toto umístění se podařilo i chlapcům se ziskem 6560 bodů.

Děkujeme všem a za reprezentaci školy píšeme za 1.