Mgr. Petr Studenovský

čtvrtek, 17 červen 2021 12:02

Atletická olympiáda 2020/21

V pondělí 7. června a v úterý 8. června 2021 proběhl na atletickém stadionu v Humpolci sportovní den studentů Gymnázia dr. A. Hrdličky, organizovaný kabinetem tělesné výchovy s pomocí tříd 3.A a 7.O. Po mnoha měsících distanční výuky šlo o vskutku osvěžující sportovní zážitek, který se neobešel bez patřičného nadšení a bojovnosti. Chlapci a dívky nižšího gymnázia a o den později i jejich starší spolužáci soupeřili v běžeckých disciplínách, skoku do dálky a výšky a hodu kriketovým míčkem/vrhu koulí. Celá událost se nesla v duchu radosti a uspokojení studentů z návratu k přirozené sportovní aktivitě. Slunečné a klidné počasí dopomohlo nejen k obdivuhodným atletickým výkonům, ale především k příjemným kratochvílím a celkově vydařené sportovní akci.

Zapsal Aleš Hlaváček

Výsledky jsou k nahlédnutí zde (PDF)

Fotogalerie

pondělí, 23 listopad 2020 12:00

Změna v organizaci LVVZ 2021

Vážení rodiče, studenti 2.O, 5.O, 1.A.

Aktuální situace ukazuje křehkost našich dříve skálopevných jistot. Lyžařské kurzy byly každým rokem samozřejmostí pro většinu z nás. Tento rok jejich uspořádání a zajištění stojí mimořádné úsilí. Na základě současných protiepidemických opatření a vzhledem k množství zameškané látky v jednotlivých předmětech, jsme nuceni zrušit na leden plánované LVVZ. V případě dobrých sněhových podmínek plánujeme uskutečnit lyžařský výcvik formou jednodenní zájezdů do lyžařských středisek na Vysočině.

Děkujeme za pochopení a doufáme, že se naše náhradní plány podaří uskutečnit.

Za kabinet TV Petr Studenovský

pondělí, 23 listopad 2020 11:57

Ve středu 18. 9. 2019 se v Pelhřimově konala atletická soutěž družstev s názvem Pohár rozhlasu. Tento rok byl tým pod vedením Mgr. Petra Studenovského v nejsilnější sestavě za poslední minimálně 4 roky. Až na dva reprezentanty byli všichni z maturitního ročníku!

Studenti bojovali hned v několika disciplínách, jako jsou: sprint 60 metrů, skok daleký, skok vysoký, vrh koulí, vytrvalostní běh 1500 metrů a na závěr spojili své síly ve štafetě sprinteři Jan Žáček, Václav Marhoun, David Pokorný a Martin Vočadlo. Náš tým vybojoval krásné druhé místo s 9467 body.

Velké díky patří všem zúčastněným: Václavu Marhounovi, Vojtěchu Jarošovi, Vítu Kohoutovi, Janu Žáčkovi, Jindřichu Žáčkovi, Vojtěchu Zachovi, Davidu Pokornému, Martinu Vočadlovi, Radku Slavíkovi, Petru Šimáčkovi a Yannicku Silkensovi.

Věříme, že i další studenti navážou na naše úspěchy.

V úterý 24. 9. 2019 se našim klukům podařilo něco nemožného. V okresním kole přespolního běhu na 5km v Pelhřimově zvítězili v sestavě: Jaroš, Kohout, Vočadlo, Šimáček. Gratulujeme!!!   Proč byli kluci tak dobří? Měli skvělou přípravu.

Text Václav Marhoun, Oktáva

Foto Petr Šimáček, 4.A

čtvrtek, 14 listopad 2019 15:04

OK v kopané SŠ

Dne 25. 9. 2019 se uskutečnilo okresní kolo v kopané pro středoškoláky. V Pelhřimově okolo osmé hodiny ranní se střetly týmy středních škol na hřišti Kalvárii. Turnaje se zúčastnily čtyři týmy, které rovnou nastoupily do semifinále. Jednotlivá utkání trvala 2x20 minut a hrálo se na umělé trávě.

Jak si vedli naši borci?

Po prvním vyrovnaném utkání, kde podlehli SPŠ a SOU Pelhřimov na penalty, hladce porazili gymnázium Pacov 9:0 a umístili se na třetím místě.

Celý turnaj ovládlo gymnázium Pelhřimov, které zvítězilo nad SPŠ a SOU Pelhřimov po penaltách 4:3.

Kromě sychravého počasí se turnaj vydařil. Rádi bychom Vás chtěli pozvat na příští ročník této soutěže, který se bude konat v září nového školního roku. Doufáme v postup našich studentů do krajského kola, a proto nás přijďte podpořit.

Václav Marhoun, Oktáva

čtvrtek, 14 listopad 2019 14:51

Máš na to?

Máš na to? Právě o tom se přesvědčili studenti našeho gymnázia, kteří se 10. 10. 2019 zúčastnili republikového finále soutěže „Máš na to“ pořádané policií ČR, neboť v krajském kole byli nejlepší na Vysočině.

Program začal v 9:00 hodin a trval až do 14:00. Studenti měli možnost zhlédnout ukázku zadržení unikajícího pachatele zásahovou jednotkou, práci oddělení psychologických služeb a odboru cizinecké policie, nasazení jezdců na služebních koních, a to nejlepší na závěr: vyhlášení výherců a předávání ocenění.

Na prvním místě se umístila SZŠ Hranice a naši reprezentanti obsadili krásné 8. místo ze 14 zúčastněných středoškolských týmů. Blahopřejeme!!!

(fotogalerie se zobrazí po kliknutí na obrázek)

čtvrtek, 15 březen 2018 11:06

Na minutu sportovní hvězdou

Užít si adrenalin závodu se poštěstilo 7 studentům gymnázia při KF snowboardingu a v alpském lyžování. Ve SKI areálu na Fajtově kopci u Velkého Meziříčí byla připravená krátká závodní trať cca na 400 metrů. Za slunečného počasí, teploty okolo nuly bojovalo 450 závodníků v jednokolovém závodě v obřím slalomu v kategoriích chlapců a dívek 1. stupně ZŠ, 2. stupně ZŠ a studentů SŠ.

A JAK SI VEDLI NAŠI STUDENTI?

První místo obsadila snowboardistka Kateřina Hertlová z 3.A v kategorii dívek 3. - 4. ročníků středních a učňovských škol. V chlapecké kategorii snowboardistů se na výborném 2. místě umístil Filip Žáček z 7.O. Dalšími skvělými závodníky na lyžích byli: Zuzana Hrušková, Tereza Zachová, Antonie Kratochvílová, Radek Černý a Vojtěch Kalina.

Blahopřejeme, děkujeme a zveme i další studenty na již 10. ročník KF v alpském lyžování a snowboardingu. Stačí jen oprášit lyže, udělat revizi a držet palce pohádkově bílé zimě.

Kabinet TV

„Po loňském nezdařeném výkonu našich mladších dívek ohodnoceném „krásným“ šestým místem jsme se letos více zaměřily na tréninky a zlepšení techniky,“ říká kapitánka mladších dívek Jaroslava Krejčová. A vyplatilo se, protože letos naše dívky obsadily nejvyšší příčky v obou kategoriích.

V okresním kole, které se konalo 16. 11. v Pelhřimově, se mladší dívky (8. - 9. třída) umístily na 2. místě, starší dívky (SŠ) vybojovaly zlato již 13. 11. a postupují do krajského kola. Stříbro získaly mladší dívky v obsazení: útok - Krejčová, Slabá, Průšová, Žáčková, Pokorná, Chaloupková, v obraně - Kubová, Kaňová, Vacatová, Urbanová a v brance - Formisano. Složení starších dívek bylo následující: útok - Zrzavá, Hertlová, Svobodová, Fikarová, Koudelková, Brázdová, v obraně - Moravcová, Křížová, Kubíková, Plášilová a v brance - Krejčová.

A co z toho vyplývá? I se čtyřmi góly jde udělat pořádná paráda. Třeba vyhrát druhé místo v OK!!!

kapitánka Jaroslava Krejčová

úterý, 20 prosinec 2016 08:23

Stolní tenis SŠ 2016

2016 12 stolní tenis SŠ
V letošním školním roce končí éra studentů, kteří začali se stolním tenisem v roce 2007. Pak úspěšně složili přijímací zkoušky na naši školu. A letos jsou již v oktávě. Stali se nejen dobrými studenty, ale i sportovci. Každý rok naši školu reprezentovali na okresní, krajské a několikrát i na republikové úrovni. Za zmínku stojí v roce 2013 3. místo dívek v RF v J. Hradci (Studenovská, Kasalová, Kocmanová) a 6. místo chlapců z Holic v roce 2011 (Trnka, Brukner, Krčil).

V letošním roce opět postoupila obě družstva do KK. Omlazený tým dívek ve složení Fikarová, Brázdová, Kubíčková obsadil 4. místo. Tým chlapců bez Krčila A. nestačil v Havlíčkově Brodě pouze na dvě družstva s ligovými hráči a ukončil středoškolské roky s pinčesovou pálkou na 3. místě.

Děkuji všem z oktávy za vzornou reprezentaci školy a 8 let tréninků s nimi a přeji jim zdárnou maturitu v letošním roce.

2016 volejbal SŠ dívek

V měsíci prosinci se tým ve složení Sobková Kateřina, Brožová Monika, Kotenová Nikola, Štursová Monika, Vávrová Zuzana, Brázdová Karolína, Sedláková Vendula, Kasalová Daniela, Plášilová Michaela a Hrstková Monika zúčastnil okresního kola ve volejbalu SŠ. Jako v roce 2015 zvítězil a postoupil do krajského kola. I když v týmu chyběly dvě dívky, podařilo se v krajském kole, které se konalo ve Žďáře nad Sázavou, obhájit druhé místo z roku 2015.
Tým tělocvikářů to považuje za krásný výsledek. Blahopřejeme dívkám a držíme palce i v následujících letech.