Gymnázium dr. A. Hrdličky – bašta stolního tenisu

pátek, 18 listopad 2011 | Napsal(a)  | Rubrika Tělesná | Zobrazeno: 10630×

V letošním roce se studenti gymnázia opět zúčastnili několika sportovních akcí pod záštitou Asociace školních sportovních klubů. Nejlepší sportovci základních a středních škol se sešli na atletických závodech, v košíkové a ve stolním tenisu. Družstva chlapců získala v košíkové a v atletice 2. místa, družstvo dívek v přespolním běhu v Pelhřimově též 2. místo.

Ve stolním tenisu však studenti gymnázia převálcovali zbytek nadějí z okresních základních a středních škol. Z 6 možných kategorií přivezli z okresních přeborů 5 zlatých medailí, a tím si zajistili možnost zúčastnit se krajského kola v Hrotovicích. O postup na KK do Hrotovic tříčlenných družstev chlapců a dvoučlenných družstev dívek se zasloužilo 15 chlapců a dívek v kat. 6. - 7. třída, 8. - 9 . třída a v kategorii VI.B (žáci ZŠ a SŠ nar. 95-98).

Na KK v Hrotovicích 8. 11. 2011 se však stalo nemožné! Našich 5 týmů (nejpočetnější výprava) reprezentovalo školu za okres Pelhřimov a přivezly 3 zlaté a 2 stříbrné medaile. V postupové kategorii VI.B zvítězili naši chlapci i dívky a společně reprezentovali školu i kraj Vysočinu v republikovém finále v Holicích u Pardubic.

Republikové finále proběhlo ve dnech 14. - 15. 11. 2011 v městské sportovní hale. Pořadatelem této akce byla SŠA Holice, Gymnázium Holice, OR AŠSK ČR Pardubice, Město Holice a TJ Jiskra Holice. Hrálo se na 15-ti stolech s vítěznými družstvy z jednotlivých krajů a pořádající školou. Naši hráči se zde neztratili. Ani za stolem či ve městě.

Systém soutěže kombinující úvodní skupinový a následný vyřazovací systém až do úplného pořadí nám vyhovoval i přál. Losem a svými výkony naše mládí první den postoupilo mezi nejlepších 8 družstev ČR. Druhý den byl úspěšný více pro naše dívky (Studenovská E., Kasalová M.). V konkurenci prvoligových a druholigových hráček soutěž zakončily 4. místem, když prohrály s družstvem Hodonína a ZŠ Dobré. Chlapci (Trnka T., Brukner V., Krčil T.)prohráli o postup mezi 4 s Kopřivnicí a hráli o konečné 5. - 8. místo dvě utkání. Výhrou a následnou porážkou obsadili 6. místo.

Výsledky našich studentů jsou nejlepším umístěním v historii gymnázia. Tito hráči mohou za dva roky v této kategorii opět vyniknout. Držme jim palce v jejich tréninkovém i studijním úsilí.