Mgr. Matěj Kulczycki

Mgr. Matěj Kulczycki

sobota, 05 září 2020 22:02

Sportovní kurz 8.O/4.A

8.O u pramene Želivky
Část 8.O u pramene Želivky
(kliknutím na obrázek otevřete galerii)

„Už se dlouho nestalo, že by všichni účastníci sportovního kurzu dojeli k prameni Želivky“ – takto by šlo v jedné větě vyjádřit, jak povedený byl sportovní kurz konaný 1. až 4. září. Navzdory silnému dešti první den, a relativně nízkým teplotám druhý a třetí den, se všichni účastníci z řad studentů 8.O a 4.A podíleli na sportovních i vzdělávacích aktivitách. Naučili se základy péče o jízdní kolo včetně výměny píchlé duše (někteří dokonce mohli tuto dovednost uplatnit v praxi hned následující den), manévrování na nafukovací kánoi, a snad i něco zajímavého o okolí řeky Želivky.

 (pokračujte kliknutím na Číst dál vpravo nahoře)

pondělí, 16 prosinec 2019 15:41

Nejlepší studentská práce Norsko 2019

Ve středu 11. 12. přebraly studentky gymnázia 3x poukaz na Pizzu od Matěje v celkové hodnotě 500 Kč. Cenu do soutěže poskytl Antonín Mikulenka, průvodce na poznávacím zájezdu do Norska, který proběhl první týden v září a zúčastnilo se ho 46 studentů z řad gymnázia. Žáci v týmech vypracovali referáty na vybraná témata a celá škola hlasovala o nejlepší práci. Vítězem se stala práce s názvem "Žárová vikingská pohřebiště".
Veškeré práce jsou ke stažení na tomto odkazu: Kolekce Gymhu Norsko 2019

úterý, 15 říjen 2019 14:33

Putujeme po Norsku - galerie

 

Pro zobrazení galerie klikněte na obrázek

pátek, 28 duben 2017 14:06

Celostátní kolo ZO

zemepisna olympiada logoNa celostátním kole Zeměpisné olympiády nás opět reprezentoval Matěj Doležálek ze sexty. Počasí ve dnech 24. a 25. 4. soutěžícím přálo a při práci v terénu si užili krásný jarní den. V těžké konkurenci Matěj vybojoval velice pěkné 12. místo z 25, s počtem 83 bodů měl tedy úspěšnost 74 %. Matějovi blahopřejeme a držíme palce v soutěžích, které ho do konce školního roku ještě čekají.

úterý, 19 duben 2016 11:21

Kroužek NXT Robotika

V současné době probíhá v rámci informatiky kroužek programování v jazyce NXC s využitím stavebnic Lego NXT. Jedná se o programovatelnou "kostku" s možností připojení senzorů a motorů. Přímo navazujeme na kroužek jazyka C, který probíhal v prvním pololetí. Studenti se učí načítat data ze senzorů a programovat robota tak, aby na ně reagoval. Takto jsme vytvořili například parkovacího asistenta s využitím ultrazvukového senzoru a zvukové a obrazové signalizace. Student Jan Koten vytvořil program, který s pomocí zvukového senzoru určí směr, ze kterého zvuk vychází.

Zařízení jste v akci mohli vidět v den otevřených dveří, kdy se robot pohyboval po černé čáře a poté ve vymezeném prostoru bojoval s jiným robotem. Možností využití je celá řada od jednoduché elektronické závory až po komplexní stroj komunikující pomocí protokolu Bluetooth.

V následujícím roce spustíme novou koncepci zájmových kroužků informatiky, ve kterých se budeme věnovat programování v jazyce C a C#, opět proběhne Lego NXT robotika a nově bude otevřen kroužek konstruování/modelování objektů a jejich tisk na 3D tiskárně Ultimaker. V případě většího zájmu zvažujeme kroužek tvorby počítačových her v prostředí (herní engine) Unity nebo Amazon Lumberyard.

IMG 2222 IMG 2223 IMG 2224 WP 002668

úterý, 19 duben 2016 10:31

KK Eurorebus Jihlava

Studenti gymnázia se 12. dubna mohli těšit z úspěchů na krajském kole soutěže Eurorebus, které proběhlo v Kulturním domě v Jihlavě. Škola vyslala následující týmy: Prima (Sukdolák, Žáčková, Krtek); Sekunda (Vacatová, Vandas, Festa); Tercie (Antoni, Kozlovský, Váňa); Kvarta (Šimek, Linhart, Zelenková); Kvinta (Drahozal, Kvášová, Stýblová); Septima (Hanousek, Merunka, Zástěrová); 1.A (Kočí, Nováková, Tejkalová); 2.A (Hořejší, Jančička, Vašáková) a 3.A (Krčil A., Krčil D., Zelenka).

Tým Tercie se umístil na velice pěkném 2. místě a za jednotlivce skončil Štěpán Hořejší na 5. Oba výsledky jim zaručují postup do vyšší soutěže, která proběhne v Praze. V TOP 15 se umístila také Prima (14.), Sekunda (11.), Kvarta (15.), Septima (11.) a za jednotlivce Vacatová Bára a Krčil David, oba na 12. místě ve svých kategoriích.

Soutěžícím děkujeme za reprezentaci školy a postupujícím přejeme hodně štěstí.

3.O diplom

pondělí, 16 listopad 2015 14:16

PišQworky 2015

Dne 12. 11. se žáci gymnázia zúčastnili oblastního kola soutěže pIškworky 2015, pořádané Student Cyber Games, z. s. Jedná se o klasickou hru piškvorky, která rozvíjí logické myšlení, strategické uvažování a týmovou spolupráci. Z nižšího gymnázia nás reprezentoval tým Lachtani (Tomáš Škaryd, David Pokorný, Martin Hendrych, Filip Antoni, Jan Březík), z vyššího gymnázia tým Hrdličky (Martin Kutiš, Tereza Štaubertová, Tereza Veselá, Iveta Kocmanová, David Podařil).

Tým Hrdličky vybojoval 3. místo a postupuje do krajského kola. Přestože tým Lachtani vypadl v play-off, členové týmu i kapitán se již nyní těší na příští ročník. Oběma týmům přejeme hodně štěstí.

IMG 0231IMG 0233IMG 0234IMG 0235IMG 0238IMG 0248IMG 0252