Mgr. Alena Voplakalová

Mgr. Alena Voplakalová

středa, 26 únor 2020 10:16

Masopust po francouzsku

Studenti oktávy si dnes odpustili koblížek a oslavili Mardi Gras typicky po francouzsku – výrobou palačinek. I když nebyla každá jedna jak druhá, na chuť to vůbec žádný vliv nemělo a ve výsledku byly všechny báječné. Nezbývá tedy než popřát bon appétit et bon Mardi Gras!

 

 

 Fotogalerie

 

čtvrtek, 27 červen 2019 16:33

Cyklistický kurz

Cyklistický kurz pro letošní třídu septima a 3. A začal v pondělí 17. června genderovým rozdělením na kluky a holky. Dívčí skupina se vydala přes Hněvkovice a skupina chlapců přes Jiřice. Společně jsme se setkali v hospůdce U Pihávka a po posilnění malinovkou jsme vyrazili do Želiva. Kopec ze Želiva do Brtné dal některým zabrat, ale nakonec jsme úspěšně dorazili na Petračku.

Po chvilce odpočinku jsme šli trénovat na biatlon, softball a volejbal. Další den jsme se jako třídy proti sobě v těchto disciplínách utkali. Softball skoro na plné čáře vyhrála 3. A, ale takové štěstí už neměla ve volejbale a biatlonu, ve kterém zvítězila septima. Krátký turnaj v ping pongu vybojovali kluci ze 3. A.  Po obědě čekal třídy nácvik na lodích na plánovaný sjezd Želivky. Den uzavřel fotbalový zápas s výsledkem 3:2 pro septimu.

Ve středu jela 3. A na kola a septima na vodu. Počasí nám přálo a při sjezdu Želivky panovala skvělá nálada, kterou nám nepokazilo ani to, že jsme lodě museli často přenášet. Všichni jsme dopluli v pořádku a pěšky jsme vyrazili do Želiva na oběd. Večer jsme hráli hry a zpívali s panem Filipem, který si k sobě vzal další hráče na kytaru, a teprve pak vypukla ta pravá atmosféra. Ve čtvrtek se třídy prohodily. Dlouhá trasa vedla oklikami do Pelhřimova, delší trasa až k pramenu Želivky. Po návratu do tábora jsme se ukryli do stínu a celý zbytek dne hráli hry a odpočívali. Poslední večer jsme strávili společně u táboráku, zpívali, opékali buřty a marshmallows.

Sportovní kurz jsme si užili na sto procent!  Takže pro letošní druháky a sextány, kteří z toho mají trochu nahnáno: Není se čeho bát! Všechno proběhlo nad očekávání dobře a mezi třídami jsme se sblížili. Poděkování patří učitelům, protože byli prostě super, a hlavně panu Studenovskému za perfektní naplánování a zorganizování výcvikového kurzu.

Děkujeme za skvělé zážitky!!

Septima

 

 

2014 04 studenti z FranciePřed Velikonocemi strávili týden v Humpolci francouzští studenti v rámci výměnného pobytu mezi naším gymnáziem a gymnáziem v Bouxwilleru. Studenti byli ubytováni v českých rodinách a přes den byl pro ně připraven program exkurzí, během kterých se seznámili s dějinami, památkami a dalšími zajímavostmi našeho kraje. Jeden den pak strávili v našem hlavním městě.

Mladí Francouzi i jejich učitelé odjížděli velmi spokojeni. Někteří dokonce uvažovali, že u nás zůstanou… :-)

Děkuji všem, kteří mi pomohli s organizací výměnného pobytu a především pak rodinám našich studentů.

speech bubbles220. 3. 2014
Zuzana Vávrová a Linda Popelková (4.O) -  6. a 7. místo (kategorie A1)
Oliviya Pluzhniková (7. O) - 6. místo (kategorie B2)
Anna Vacková (7.O) - 3. místo (kategorie B2)

speech bubbles2Dne 20. 3. 2014 čtveřice studentek reprezentovala naše gymnázium v krajském kole konverzační soutěže ve francouzštině.

Žákyně třídy 4. O Zuzana Vávrová a Linda Popelková obsadily v kategorii A1 6. a 7. místo.

V nejtěžší kategorii B2 se Oliviya Pluzhniková, třída 7. O, umístila na 6. místě a Anna Vacková z téže třídy získala vynikající 3. místo.

Všem děvčatům moc gratuluji a děkuji za velmi pěknou reprezentaci naší školy!

V úterý 22. října naše škola opět zahájila sérii přednášek v rámci programu „Škola pro každý věk“. Úvodní přednáška byla v režii předmětové komise francouzského jazyka ve složení Alena Semrádová, Erika Marešová a Lucie Brožová. Jejím tématem byla „Francie a francouzská gastronomie“.

Poněvadž jsme nechtěly, aby toto téma vnímali účastníci pouze prostřednictvím zrakových a sluchových vjemů, připravily jsme si pro ně na závěr přednášky malou ochutnávku francouzských vín, sýrů a doma připravených jídel dle francouzských receptů (tímto ještě jednou děkuji kolegyni Brožové). Jsme rády, že se naše snaha setkala s velmi příznivými ohlasy. Děkuji všem zúčastněným a svým kolegyním za perfektní spolupráci.

P1060054 600   P1060058 640   P1060059 640

úterý, 22 říjen 2013 18:27

Výměnný pobyt ve Francii

2013 10 Francie Alsasko

Ve středu 9. října večer vyrazili žáci humpoleckého gymnázia již po osmé na týdenní výměnný pobyt do Francie. Konkrétně do alsaského města Bouxwiller. Žáci byli ubytováni v rodinách svých korespondentů. Kolegové z francouzského gymnázia pro nás opět připravili pestrý program, který nám přiblížil zajímavou historii tohoto regionu a jeho přírodní krásy. Přečtěte si více zážitků z pera přímých zúčastněných.

Prohlédněte si také fotogalerii.

logo-eustoryEvropská historická soutěž pro studenty středních školEustory 2012 diplom

Dějepisná práce Jany Dvořákové, Petry Vinklářové a Magdaleny Kameníkové „Křivdy na duši i na majetku“ byla vyhodnocena odbornou porotou jako nejlepší práce 6. ročníku Eustory, jehož téma znělo Pamětní místa na komunistický režim.

Naše studenky odvedly opravdu velmi kvalitní práci, jak po stránce heuristické tak metodické. Za první místo získaly finanční a knižní odměny, ale především možnost zúčastnit se mezinárodních akademií vítězů Eustory v Berlíně a v Tallinnu. Všem třem děvčatům blahopřejeme k jejich úspěchu a děkujeme jim za vynikající reprezentaci našeho gymnázia.

Jejich osobní zkušenosti a zážitky z mezinárodního setkání naleznete zde.

Minulý týden proběhla již sedmá návštěva partnerského gymnázia z Francie v rámci výměnného pobytu. Francouzští studenti a učitelé byli ubytovaní v českých rodinách. V den příjezdu se zúčastnili výuky a po zbytek týdne cestovali a objevovali zajímavosti našeho kraje. Předposlední den pak strávili v Praze. Jak studenti, tak učitelé byli s pobytem u nás velmi spokojeni. Doufáme, že naše spolupráce bude pokračovat i v budoucnu.